viagra super force
29.05.17

PIRAEUS ON SUP 2017 - Κυριακή 28 Μαΐου

Στην όμορφη μαρίνα Ζέας με τα μεγάλα κότερα και τις πολυτελείς θαλαμηγούς, έγινε την Κυριακή που μας πέρασε ο αγώνας Piraeus On SUP 2017, στα πλαίσια των εορταστικών εκδηλώσεων «Ημέρες Θάλασσας 2017» που διοργάνωσε ο Δήμος Πειραιά.

Ο αγώνας φιλοξενήθηκε στις ναυταθλητικές εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού και αποτέλεσε τον δεύτερο κατά σειρά αγώνα του 3rd H.N.S.T. 2017 της ΠΑΝ.Ε.Ο.Σ.Κ.

Αν και ο καιρός δεν ήταν ο καλύτερος, κάμποσοι ήταν οι τολμηροί που αγνόησαν τις ισχυρές βροχοπτώσεις και τη χαμηλή για την εποχή θερμοκρασία. Τελικά, παρά το χειμωνιάτικο σκηνικό στα τέλη Μαΐου, 53 συνολικά συμμετέχοντες στάθηκαν στην γραμμή εκκίνησης, για το Long Distance των περίπου 7χλμ και άλλοι 11 για την μικρότερη απόσταση των 3χλμ.

pos 1

Στις κατηγορίες Race η διαδρομή ξεκίναγε από την είσοδο της μαρίνας με κατεύθυνση ανατολικά περνώντας το Μικρολίμανο, το Σ.Ε.Φ. φτάνοντας μέχρι σχεδόν την μαρίνα Φλοίσβου. Εκεί μετά τις απαραίτητες στροφές στις σημαδούρες , οι αθλητές έπρεπε να επιστρέψουν μέσα στη μαρίνα, όπου βρίσκονταν ακόμα τρεις σημαδούρες σε μια διαδρομή τριγώνου πριν τον τερματισμό.

Πρώτος στη κατηγορία Race 14’0” Ανδρών τερμάτισε ο Γιώργος Φράγκος, με δεύτερο σε απόσταση αναπνοής τον Αλέξανδρο Πράπα. Στην τρίτη θέση ο 17χρονος Ζάχος Κουμουδίου από την Κύπρο.

pos 3
Στα 12’6’’, ο 17χρονος επίσης Δούκας Φαίδωνας πήρε άνετα την νίκη, κατακτώντας και μιά πολύ καλή θέση στην overall. Δεύτερος ο πολλά υποσχόμενος Νερατζούλης Μάνος από την Κρήτη και τρίτος ο 16χρονος Τσούρης Τάσος.

pos 2
Μετά τον τερματισμό όλων των κατηγοριών στα Race, ακολούθησε η κατηγορία SURF. Οι συμμετέχοντες έμειναν «εντός των τειχών» και στα ήρεμα νερά, ακολουθώντας την διαδρομή από τις τρεις σημαδούρες μέσα στη μαρίνα, όπου έπρεπε να ολοκληρώσουν 2 γύρους πριν τον τερματισμό.

Πρώτος τερμάτισε ο 15χρονος Νικολαΐδης Δημήτρης με τους Δαβράδο Σπύρο και Σούκουλη Δημήτρη να κοντράρονται μέχρι τον τερματισμό για την δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα.

Η Μαρινέλλα Ελ Καή και η Χατζησταύρου Κλεοπάτρα, οι μόνες γυναίκες της κατηγορίας πήραν την 1η και 2η θέση αντίστοιχα.

pos 4

Η ημέρα έκλεισε με την τελετή απονομών και τις βραβεύσεις των νικητών σε όλες τις κατηγορίες. Τις απονομές έκαναν μεταξύ άλλων και ο κος Πολυκανδριώτης (Αντιπρόεδρος του Ο.Σ.Φ.Π.).

Δείτε παρακάτω αναλυτικά τα αποτελέσματα:

θέση Θέση/
Κατ.
Φανέλα Ονοματεπώνυμο Φύλο Κατηγορία Χρόνος
1 1 60 ΦΡΑΓΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:39:57:576
2 2 55 ΠΡΑΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:40:02:279
3 3 43 ΚΟΥΜΟΥΔΙΟΥ ΖΑΧΑΡΙΑΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:40:22:829
4 4 28 ΑΠΑΛΑΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:41:05:132
5 5 63 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:41:19:960
6 6 45 ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:41:50:354
7 1 34 ΓΕΡΑΛΕΞΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M MASTERS 00:41:56:256
8 7 42 ΚΟΚΚΑΛΑΝΗΣ ΒΥΡΩΝ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:42:01:552
9 8 38 ΖΕΡΕ ΜΑΡΙΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:42:02:169
10 1 70 ΛΟΥΚΑΣ ΦΑΙΔΩΝ M ΑΝΔΡΩΝ 12-6 00:42:23:638
11 9 46 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:42:35:351
12 10 47 ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ-ΦΟΙΒΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:42:52:659
13 11 41 ΚΑΛΑΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:43:09:483
14 2 57 ΤΟΨΑΧΑΛΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ M MASTERS 00:43:17:621
15 12 51 ΜΑΦΟΥΝΗΣ ΝΙΚΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:43:23:483
16 3 58 ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ M MASTERS 00:43:40:636
17 2 21 ΝΕΡΑΤΖΟΥΛΗΣ ΜΑΝΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 12-6 00:43:55:879
18 13 31 ΒΛΑΧΟΣ ΑΚΗΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:44:04:760
19 3 73 ΤΣΟΥΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 12-6 00:44:06:637
20 4 36 ΔΕΛΑΤΟΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M MASTERS 00:44:10:561
21 14 69 ΚΡΙΚΕΛΑΣ ΝΙΚΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:44:14:884
22 4 19 ΚΛΕΙΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 12-6 00:44:54:437
23 15 27 ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:45:00:548
24 16 33 ΓΑΛΑΝΗΣ ΤΑΣΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:45:21:925
25 5 65 ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ M ΑΝΔΡΩΝ 12-6 00:45:42:662
26 17 68 ΓΚΙΚΑΣ ΠΕΤΡΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:46:00:787
27 18 72 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:46:24:000
28 5 76 ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ M MASTERS 00:47:15:657
29 6 40 ΖΩΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ M MASTERS 00:47:23:873
30 7 54 ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ ΤΑΣΟΣ M MASTERS 00:47:28:777
31 19 71 ΛΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:47:52:573
32 8 52 ΜΕΛΕΤΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ M MASTERS 00:48:15:660
33 9 39 ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ M MASTERS 00:48:22:502
34 6 50 ΜΑΚΚΟΣ ΤΣΑΡΛΣ M ΑΝΔΡΩΝ 12-6 00:48:27:895
35 10 44 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ M MASTERS 00:50:11:265
36 20 35 ΓΕΡΑΡΔΗΣ ΝΙΚΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:50:15:122
37 21 59 ΦΥΤΡΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:50:28:510
38 11 32 ΒΛΗΣΙΔΗ ΚΑΤΙΑ F MASTERS 00:50:33:292
39 7 23 ΠΟΛΥΜΕΝΑΚΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ M ΑΝΔΡΩΝ 12-6 00:50:52:992
40 12 48 ΛΑΚΑΦΩΣΗ ΗΛΙΑΝΑ F MASTERS 00:51:13:836
41 22 56 ΤΖΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M ΑΝΔΡΩΝ 14 00:52:56:539
42 8 24 ΡΟΥΣΣΟΣ ΚΟΣΜΑΣ M ΑΝΔΡΩΝ 12-6 00:53:19:718
43 13 66 ΛΟΥΚΙΑΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M MASTERS 00:53:44:580
44 14 61 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ F MASTERS 00:54:16:998
45 1 15 ΓΕΡΟΝΤΗ ΕΛΕΝΗ F ΓΥΝΑΙΚΩΝ 12-6 00:54:25:801
46 15 29 ΒΑΣΤΑΡΟΥΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M MASTERS 00:57:20:477
47 2 20 ΜΟΣΧΑΚΗ ΦΡΑΓΚΙΣΚΑ F ΓΥΝΑΙΚΩΝ 12-6 01:00:33:791
48 16 25 ΑΓΑΠΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M MASTERS 01:02:58:182
49 17 37 ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑΣ ΠΕΤΡΟΣ M MASTERS 01:02:58:760
50 18 16 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M MASTERS 01:03:00:000
51 19 49 ΛΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ M MASTERS 01:03:09:635
52 20 64 YVOUVE TESCH F MASTERS 01:06:03:856
53 3 18 ΚΑΡΑΜΠΟΓΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ M ΓΥΝΑΙΚΩΝ 12-6 01:12:23:792
             
1 1 77 ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M SURF ΑΝΔΡΩΝ 00:19:24:350
2 2 62 ΔΑΒΡΑΔΟΣ ΣΠΥΡΟΣ M SURF ΑΝΔΡΩΝ 00:19:39:469
3 3 10 ΣΟΥΚΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M SURF ΑΝΔΡΩΝ 00:19:40:675
4 4 5 ΔΕΡΜΑΤΑΣ ΗΛΙΑΣ M SURF ΑΝΔΡΩΝ 00:19:46:759
5 5 74 ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΜΑΝΟΣ M SURF ΑΝΔΡΩΝ 00:21:09:921
6 6 75 ΣΤΕΛΛΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ M SURF ΑΝΔΡΩΝ 00:21:09:983
7 1 8 MARINELLA EL KAI F SURF ΓΥΝΑΙΚΩΝ 00:23:05:476
8 7 11 ΤΣΑΛΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M SURF ΑΝΔΡΩΝ 00:23:20:081
9 8 67 ΛΟΥΚΙΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ M SURF ΑΝΔΡΩΝ 00:25:24:517
10 9 13 DEILLE LAURENT M SURF ΑΝΔΡΩΝ 00:26:35:886
11 2 12 ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ F SURF ΓΥΝΑΙΚΩΝ 00:26:48:779
online pharmacy